Door de vruchtbare kleigrond vind je veel fruittelers in de omgeving van Marknesse en Kraggenburg. De boomgaarden geven kleur aan de Noordoostpolder: in het voorjaar de prachtige kleuren van de kersen-, appel- en perenbloesem en van juli t/m september zie je de peren, appels en kersen al van ver hangen. Bij Vink Fruitboerderij in Kraggenburg kun je dit verse fruit rechtstreeks uit de boomgaard kopen. Ook verkoopt Vink groente, zuivel en andere streekproducten van naburige boerderijen in de boerderijwinkel. In de oogsttijd (september/oktober) kun je zelfs je eigen appels en peren plukken. Hoe leuk is dat?!
Oud-Kraggenburg is een voormalig (schier-)eilandje in de Zuiderzee, met een lichtwachterswoning gebouwd op een terp. Aan de voet van die terp was een kleine binnenhaven, ook wel vluchthaven genoemd. Hier konden ooit zeilschepen en stoomboten schuilen bij mist en storm. De lichtwachterswoning is nu privé eigendom en helaas alleen tijdens Open Monumentendag te bezoeken, maar de zee voelt nog steeds dichtbij.
Een bezoek aan het Voorsterbos is een heerlijke natuurontdekkingstocht. Hier maak je een afwisselende boswandeling langs poelen, over bruggetjes en door loof- en naaldbos. Volg in het najaar het Sporenpad door het eerste paddenstoelenparadijs van Europa en struin door het boomweidelandschap.
PIER+HORIZON is ontworpen door Paul de Korte, op een plek precies tussen het nieuwe land (Noordoostpolder) en het oude land (Overijssel), in het Zwarte Meer. Nog voor de inpoldering van de Noordoostpolder lag op deze plek in het water van de Zuiderzee (nu het Zwarte Meer) een zes kilometer lange strekdam. Een klein deel van deze dam is in ere hersteld en tot centrale as van zijn kunstwerk gemaakt. Rond de as van PIER+HORIZON drijven 20 meter lange kraggen (rietmatten), die aan één zijde zijn bevestigd aan een paal. De kraggen functioneren als een soort windwijzers: bij sterke wind en stroming wijzen ze allemaal in dezelfde richting.